درباره ما (جدید)

درباره ما

 

تاریخ تولد وب سایت : شنبه، ۲۴ اسفند ۱۳۸۷

تاریخ تولد مجموعه انسانی : کمی قبل تر از تاریخ بالا

اعضای اولیه تیم : حدود 70-80 نفر از دانشجویان رشته های فنی مهندسی دانشگاه صنعتی شاهرود در مقاطع مختلف

اعضای کنونی (خرداد 1393) : عده معدودی ثابت ، عده معدودی پراکنده

تعداد اعضای سایت ( خرداد 1393) : بیش از 600 نفر

چشم انداز ها : تشکیل یک سازمان توانمند به عنوان متولی فعالیت های حوزه فنی - فرهنگی رباتیک - تاسیس دانشگاه مستقل رباتیک و زمینه های مرتبط

 

 

درباره مای جدید تر : (مورخ : 20 فروردین 1393)

 

با سلام ؛

 

امسال یعنی 1393 متن درباره ما رو در تاریخ 20 فروردین ضمن تبریک سال نو تغییر میدم . البته در حال حاضر بنده زهره دارابیان هستم که دارم می نویسم که مدیر محتوایی سایت هستم .

می خوام کمی درباره منش و خط مشی این وبسایت در سال های باقیمانده پیش رو توضیح بدم چون بارها در نظرات کاربران و همکاران خوندم و شنیدم که عده ای میگن چرا اسم سایت رباتیکه اما همه جور مطلبی توش هست ؟!

در پاسخ به این سوال باید بگم همون طور که 5 سال پیش تیمی با محوریت رباتیک در دانشگاه صنعتی شاهرود اما با اعضایی از همه جای ایران و بدون محدودیت شکل گرفت امروز هدف ما تنها تاسیس و مدیریت سایتی با مضمون رباتیک نیست ، بلکه پس از پژوهش های فراوان و درست و حسابی در زمینه رباتیک و علوم وابسته به این نتیجه رسیدیم که رباتیک بهترین رشته موجود در حال حاضر برای جذب جوانان است تا از نظر جسمی و روانی دچار آسیب هایی همچون اعتیاد به مواد مخدر ، هیجانات نامطلوب و ضد فرهنگی ، اتلاف وقت با افراط در بازی های کامپیوتری و ... نگردند . بنابراین می تونم بگم رباتیک برای ما بهانه ای بود برای پرورش انسان هایی موفق ، رضایتمند و توانمند که در اون سال ها تا حدی هم موفق شدیم و امروز هم رباتیک برای ما بهانه ای شد برای پرورش انسان هایی با مهارت حل مسائل گوناگون ، منطقی و هوشیار و به دور از آسیب های اجتماعی .

 

امید است با حمایت و هدایت خالق توانا از عهده این کار در حد وسع خود بر آئیم .

 

سلام ؛

 

درباره مای جدید : (مورخ : 14 تیر 1392)

 

   خوب واقعا اینه که ما عوض می شیم یا شاید هم بشه گفت با گذشت زمان خودمونو بهتر می شناسیم ، شاید صحیح نباشه الان که می خوام از اشتباهاتم صحبت کنم بگم ما ، همون من بهتره ! اما چرا به جای درباره ما ننوشتم درباره ی من ؟

   چون نوشته های من نشان دهنده منش ، شخصیت و عملکردم به عنوان راه انداز و مدیر و پشتیبان این مجموعه است و اگر بین ما کسی با این عقاید مخالفه یا به گونه ای دیگر عمل می کنه دوست ندارم روی طرز فکر مجموعه تاثیرگذار باشه ، من در سال های گذشته فهمیدم که در این مجموعه انسان های زیادی رو از خودم رنجوندم و می خوام به این وسیله از همشون عذرخواهی کنم.

   بزرگترین مشکل من این بود که هدفم مقدس بود یا حداقل خودم فکر می کردم که مقدسه و به همین دلیل به خودم اجازه می دادم به کیفیت مسیر توجه نکنم و کم کم کیفیت مسیر اینقدر پایین اومد که بعضی از بچه ها تحمل شرایط رو نداشتن. من تصور می کردم برای موفقیت یک تیم علمی ، داشتن نقشه دقیق مسیر و نیت پاک و تخصص کافیه ولی ریزه کاری های مدیریت رو رعایت نمی کردم چون تصور می کردم سرعت رسیدن ما به هدف رو کاهش می دن .

   من احساس می کنم اولین قدم برای یک شروع متفاوت تر و قوی تر پذیرفتن اشتباهه و من این اشتباهو امروز پذیرفتم و اعلام می کنم که سعی می کنیم اشتباهاتمون رو جبران کنیم و غره خدماتی نخواهیم شد که به خلق می دهیم چرا که فراموش نمی کنیم از چه ایم و چه می شویم و هرچه که سعادت باشد برای خدمت دریغ نمی کنیم .

   چیزی که واضح است اینکه نزدیک ترین تماس و ارتباط ما با خدا توسط مردم است و خشنودی مردم از مقدمات خوشنودی اوست .

   این مجموعه تلاش می کند تا در راستای ارتقای دانش عمومی کشور (رباتیک به عنوان یک درک عمومی و مدرن از فیزیکِ کاربردی) ، کاهش آسیب های اجتماعی و جذب جوانان ، اشتغال زایی ، جهت دهی فعالیت های آموزشی و پژوهشی و .... خدماتی که در توان داشته باشد را انجاام دهد و در این راستا از همه متخصصین و اندیشمندان تقاضای همکاری دارد .

   راه اندازی اولیه این مجموعه توسط جمع کثیری از دانشجویان برق و رباتیک دانشگاه صنعتی شاهرود صورت گرفت که علی رقم پیشرفت خیلی خوب در حوزه های فعالیت های فردی و تیمی و دانش زایی به دلایلی از جمله سنِ عقلی پایین اعضا از جمله خودم ، سیستم آموزشی غلط و شاید غرور در اولین پروژه فنی خود به شکل قابل قبولی موفق نبود .

برکت علم خمس و زکاتش خواهد بود و ما دنیایی پر برکت را آرزو می کنیم.

موفق و پیروز باشید

 

" سید محسن طباطبایی فـر "

۱ نظر on "درباره ما (جدید)"

  1. g
    سید محسن (تایید نشده) :: آوریل 16, 2015 at 05:27 ::

    بسمه
    خدا خیرتون بده. من همه ی سایت رو هنوز ندیدم. ولی با همین جمله هایی که توی درباره ی ما نوشتید نسبت به سایت شما علاقه مند شدم. عجر شما با خدا. موفق باشید. معنوی باشید.