دست و پاهای آخر

بعد از تشدید بیماری های روانی در بین سربازان اسرائیلی و ناتوانی ارتش در حل این مشکلات ( که مستندهایی در این  خصوص از شبکه BBC و دیگر رسانه ها منتشر شده ) ارتش رژیم صهیونیستی بیش از پیش به صنایع نظامی و جنگ افزارهای رباتیک جهت حفظ امنیت ساکنین خود روی آورده است . ( جمعیت فعلی منطقه صهیونیست نشین فلسطین حتی به اندازه جمعیت تهران هم نیست ! )

در این مجال به معرفی چند ربات نظامی از ارتش رژیم صهیونیستی می پردازیم :

 

1. ربات Guardium :

ربات guardium اسرائیل

یک وسیله نقلیه زمینی بدون سرنشین است که توسط ارتش رژیم صهیونیستی راه اندازی شده است . این ربات قادر است سربازان را در موقعیت های خطرناک جابجا کند و نرخ تلفات را کاهش دهد . به علاوه دارای قدرت دید در شب و حمل 660 پوند است . Guardium می تواند مجهز به دوربین ، تجهیزات دید در شب و تجهیزات جنگی مثل مسلسل و نیز سنسور باشد . دوربین های این ربات تمام وقت به شکل 360 درجه چرخش دارند و هرگاه مورد مشکوکی را مشاهده کنند به اپراتور خود که در اتاق فرمان است هشدار می دهد . این ربات می داند که چطور نشانه های جاده ، ترافیک و تقاطع ها را رد کند و بین شهر ها سفر کند . پنل کنترل این ربات شامل دو بخش یک صفحه نمایش خیلی بزرگ و یک joystick است . هزینه یک وسیله نقلیه به تنهایی 600,000 دلار است و قیمت آن همراه با تجهیزات اپراتوری چند ملیون دلار اضافه خواهد شد و بستگی به تجهیزاتی دارد که برای کنترل روی Guardium نصب شود . یکی از مقامات اسرائیل از مزیتهای این ربات اشاره کرد : " ربات یعنی اینکه دیگر نیازی نداری نامه تسلیت بنویسی ! " ناگفته نماند خیلی ها معتقدند این ربات با الهام از یکی از شخصیت های فیلم آواتار که ربات مسلح بودند ساخته شد .

 

2. ربات مار :

ربات مار اسرائیل

هدف از طراحی این ربات در جهت حرکت جلوتر از نیرو ها و جمع آوری اطلاعات درباره موضع دشمن است . بعضی از نقاط بدن او با پلاستیک و بعضی از نقاط از ژلی به نام collastic ساخته شده .بعضی از نقاط نیز از فلز حلقوی ساخته شده است . مکانیزم حرکتی این ربات کاملا شبیه به مار واقعی است و به جز جاسوسی به دلیل بالا بودن انعطاف می تواند برای کمک به افرادی که زیر آوار مانده اند کمک کند . این ربات قادر است از شکاف ها و داخل ساختمان ها خود را به موقعیت دشمن رسانده و صوت و تصویر ویدئویی و حتی مواد منفجره از موقعیت ارسال کند. 6 پای بلند ربات که در تصاویر ویدئویی با پوشش روی ربات پوشیده شده است آن را قادر می سازد تا از بین تخته سنگ و شاخ و برگ درختان حرکت کند . سر این مار یک دوربین با لنز flat است که با led های احتمالاً مادون قرمز  فضای دید دوربین را روشن می کنند . این ربات هم چنین می تواند از موانع سر راهش به شکل عمودی بالا برود . این ربات توسط یک سرباز با لپ تاپ هدایت می شود که هم مار را هدایت کند و هم موارد ارسالی را چک کند (صوت و تصویر) .اسرائیل در برنامه دارد تا مدل های آتی این ربات بتواند در تجهیزات دشمن بمب گذاری کند .

 

3. ربات قایق گشت زنی protector :

ربات قایق اسرائیلی

این ربات هم وسیله ای بدون سرنشین است که در حال حاضر در مدیترانه و در اطراف نوار غزه و لبنان در حال گشت زنی است و از یک ایستگاه زمینی از راه دور کنترل می گردد . قابلیت مانور بالا بدون سرنشین ، انجام حجم گسترده ای از ماموریت مثل گشتزنی ساحلی و نفوذ با کمترین دید مزایای این قایق بدون سرنشین بر کشتی های با سرنشین عادی است . این ربات توسط شرکت Rafael Advanced Systems ساخته شده است . protector قابلیت حمل بار، دوربین ، سنسور و جنگ افزار را نیز دارد . برد کنترل از راه دور این قایق تا 10 مایل است .

 

4. میکرو ربات زنبور سرخ یا Hornet :

ربات حشره اسرائیل

یکی دیگر از ربات های ارتش صهیونیست است که بیشتر برای اهداف تروریستی ساخته شده است که قابلیت تعقیب ، عکسبرداری و کشتن سوژه را هم دارد .اما رژیم صهیونیستی ادعا می کند مهمترین ویژگی این ربات استفاده از سنسورهایی با مقیاس بسیار کوچک در آن است که می تواند وجود بمب نزد فرد را تشخیص دهد و اهداف ضد تروریستی را دنبال می کند . نام دیگر این ربات به bionic hornet مشهور است . گفته شده از تکنولوژی نانو نیز در ساخت این ربات استفاده شده است .در توجیه ساخت این ابزار تروریستی ، شیمون پرس : "جنگ در لبنان به ما ثابت کرد که ما نیاز به جنگ افزارهای کوچکتر داریم . این غیر منطقی است که یک هواپیمای 100 ملیون دلاری را در برابر کسی بفرستیم که عملیات انتحاری انجام میدهد . پس ما جنگ افزارهای آینده را می سازیم !"

 

به کوشش : زهره دارابیان

 

۱ نظر on "دست و پاهای آخر"

  1. g
    یحیی (تایید نشده) :: می 30, 2013 at 13:47 ::

    ایران هم باید به فکر ساختن این جور چیزا باشه تا چشم اسرایئل در بیاد.......

نظر بدهید !